Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

News

Finał konkursu „Polskie drogi do niepodległości 1914 – 1923”

Data publikacji 9 listopada 2018

Finał konkursu  „Polskie drogi do niepodległości 1914 – 1923”

7 listopada br., w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, odbył się finał konkursu „Polskie drogi do niepodległości 1914-1923”, którego organizatorami byli: Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej

Zaproszenie do udziału w konkursie „Moja Niepodległa”

Data publikacji 7 września 2018

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie pt. „Moja Niepodległa”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie pana Krzysztofa Kowalczyka.

 

czytaj więcej

Zaproszenie do udziału w lekcjach archiwalnych

Data publikacji 31 sierpnia 2018

Szanowni Państwo!

Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie dr hab. Krzysztof Kowalczyk i Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza zapraszają nauczycieli i uczniów zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w wykładach, których tematyka będzie oscylowała wokół 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2018

Data publikacji 29 sierpnia 2018

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2018

Tegoroczne Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa odbywające się pod hasłem „Sąsiedztwo” są – jak piszą ich organizatorzy – zachętą do poszukiwania podobieństw i różnic w losach społeczności i dziedzictwa kulturowego, zarówno przez nie wykreowanego w wiekach minionych, jak i przywiezionego tutaj przez osadników po 1945 r.

czytaj więcej

Spotkanie z uczestnikami strajków w Szczecinie w 1988 roku

Data publikacji 6 lipca 2018

Spotkanie z uczestnikami strajków w Szczecinie w 1988 roku

27 czerwca w siedzibie Archiwum Państwowego w Szczecinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami strajkujących w 1988 r. - uczestnikami wernisażu wystawy pt. „Szczecińska droga do wolności. Strajki 1988 roku”.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Archiwów 23.06.2018

Data publikacji 26 czerwca 2018

W sobotę, 23 czerwca, mieliśmy archiwalne święto – obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów. W tym roku wspierani przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie, przygotowaliśmy szereg atrakcji, m.in. kreatywne warsztaty dla dzieci o heraldyce, sfragistyce, genealogii, znakach wodnych. Było bardzo inspirująco i nie tylko nasi młodsi Goście aktywnie w nich uczestniczyli, ale i też ci trochę starsi odkryli w sobie uśpione wewnętrzne dziecko.

czytaj więcej

Archiwalna wystawa w Galerii Wojewody

Data publikacji 26 czerwca 2018

6 czerwca 2018 r. odbył się długo zapowiadany, warszawski wernisaż wystawy „Szczecińska droga do wolności. Strajki w 1988 roku”. Wystawa oraz towarzyszący jej katalog zostały przygotowane w hołdzie Bohaterom – strajkującym w Szczecinie w 1988 roku oraz tym, którzy ich wspierali.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Archiwów 2018

Data publikacji 13 czerwca 2018

W sobotę 23 czerwca zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach od 11.00-16.00 do odwiedzenia naszej siedziby w Szczecinie przy ul. św. Wojciecha 13 i uczestniczenia w spotkaniach w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Archiwów w Oddziale w Międzyzdrojach

Data publikacji 13 czerwca 2018

Zapraszamy w piątek (15.06.) i sobotę (16.06.) do Oddziału Archiwum Państwowego w Szczecinie w Międzyzdrojach na spotkania w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Archiwów w Oddziale w Stargardzie

Data publikacji 13 czerwca 2018

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów Archiwum Państwowe w Szczecinie Oddział w Stargardzie zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzin w dniu 16 czerwca br. (sobota) w godz. 10.00–15.00.

czytaj więcej