czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Konferencja naukowa o Bogusławie X

23 listopada 2023 r. o godz. 15 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpoczęła się konferencja "Bogusław X. Życie i działalność renesansowego księcia na Pomorzu i w Europie".

Na otwarciu wydarzenia przemawiał m.in. dyrektor Archiwum, dr hab. Krzysztof Kowalczyk. Moderatorem jest dr hab. Paweł Gut.
 
24 listopada w programie znalazła się m.in. wystawa materiałów archiwalnych z naszego zasobu, a dotyczących panowania Bogusława X (1474-1523), o której opowiedzieli jej twórcy: dr hab. Paweł Gut, dr Radosław Pawlik i dr Kamil Biały.
 
Organizatorem wydarzenia jest Zamek Książąt Pomorskich oraz Komisja Historyczna dla Pomorza (Historische Kommission für Pommern e.V.) we współpracy z partnerami – Instytutem Historycznym Uniwersytetu Szczecińskiego i Archiwum Państwowym w Szczecinie.
 
Konferencja jest rezultatem projektu dofinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.
 
     
     
     
 
Fot. Bartosz Sitarz, APSz
 

Data publikacji 24 listopada 2023