Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Materiały archiwalne on-line

Skany materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Szczecinie

czytaj więcej

100-lecie powołania państwowej sieci archiwalnej

100-lecie powołania państwow

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Zaproszenie do udziału w konkursie „Moja Niepodległa”

Szanowni Państwo

Dyrektorzy i Nauczyciele szkół

z terenu województwa zachodniopomorskiego,

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie pt. „Moja Niepodległa”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie pana Krzysztofa Kowalczyka.

Zadaniem konkursowym jest opracowanie scenariusza ciekawej, kreatywnej i inspirującej lekcji o tematyce niepodległościowej, przeprowadzenie jej oraz zarejestrowanie na płycie CD lub pendrivie. Każdy nauczyciel (uczestnik konkursu) będzie mógł skorzystać z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Archiwum Państwowe.

Celem konkursu jest: popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych wiedzy historycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości w latach 1914–1923, aktywizacja nauczycieli w celu upowszechniania nowatorskich i adekwatnych metod nauczania, podnoszenie świadomości dotyczącej doskonalenia własnego warsztatu pracy oraz prezentowanie dobrych praktyk.

Jako, że w 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy by nasi uczniowie otrzymali rzetelną wiedzę o Tych, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej ojczyźnie, ale przede wszystkim chcemy rozbudzić w nich głód wiedzy, chęć dążenia do poszukiwań informacji o tamtych wydarzeniach, szukania autorytetów w tamtych bohaterach.

Wierzymy, że zechcą Państwo przyłączyć się do podjętych przez nas działań na rzecz edukacji historycznej i wychowania ku wartościom patriotycznym.

W załączeniu zamieszczamy regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia oraz linki do materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla uczestników konkursu.

Data publikacji 7 września 2018