Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Warsztaty archiwalne w Międzyzdrojach

Blisko 80 osób wzięło udział 24 maja w „warsztatach archiwalnych” w Międzyzdrojach zorganizowanych wspólnie przez Archiwum Państwowe w Szczecinie i szczeciński oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk, burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Stanisław Felisiak oraz delegacje archiwistów z Koszalina i Gorzowa Wielkopolskiego. 

Zebrani wysłuchali interesujących prelekcji: m.in. pani Anna Bychowska z ZUS opowiedziała o ostatnich zmianach w prawie dotyczących przechowywania akt pracowniczych, pani Magdalena Różańska z IAS wygłosiła wykład dotyczący zasad udostępniania dokumentacji w świetle przepisów o ochronie danych osobowych, a konserwator dzieł sztuki Grażyna Lupa zaprezentowała dorobek pracowni konserwatorskiej Archiwum Państwowego w Szczecinie. Prof. dr hab. Radosław Gaziński z Uniwersytetu Szczecińskiego zainteresował słuchaczy krótkim wykładem o historii Międzyzdrojów. 

Po zakończeniu części wykładowej i wspólnym obiedzie archiwiści zwiedzili Oddział Archiwum Państwowego w Międzyzdrojach i malowniczy teren poniemieckich koszar zlokalizowanych na Białej Górze.

Fot. Marek Lupa

Data publikacji 28 maja 2019