Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat pt. „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

23 kwietnia br., w Kuratorium Oświaty w Szczecinie, odbyły się obrady Komisji Konkursowej powołanej do wyłonienia laureatów konkursu na plakat skierowanego do uczniów zachodniopomorskich szkół podstawowych pt. „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Jego organizatorami było Archiwum Państwowe w Szczecinie i Kuratorium Oświaty w Szczecinie, który zorganizowaliśmy wspólnie z Archiwum Państwowym w Szczecinie.

Do 16 kwietnia br. do Kuratorium Oświaty wpłynęło łącznie 856 prac.

Komisja Konkursowa w składzie:

  • Magdalena Zarębska-Kulesza – Zachodniopomorski Kurator Oświaty,
  • dr hab. Krzysztof Kowalczyk – Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie,
  • Małgorzata Duras – Dyrektor Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie,
  • Magdalena Poklasińska – wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego,
  • Agata Witkowska – Wydział Informacji i Promocji,
  • Daniel Wróbel – specjalista w Wydziale Informacji i Promocji

wyłoniła laureatów konkursu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • I miejsce: Lena Andrysiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie,
  • II miejsce: Natalia Bełwon, Szkoła Podstawowa w Świeminie,
  • III miejsce: Mateusz Dominiak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Szczecinie.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Amelia Soroka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Borze,
  • Natan Mroczek, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie,
  • Alicja Barabanow, Polsko-Amerykańskie Szkoły Prywatne Sp. z o.o. w Szczecinie,
  • Adrian Zajączkowski, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach,
  • Aleksandra Rębiasz, Szkoła Podstawowa nr 37 im. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie,
  • Scarlett Duran, Polsko-Amerykańskie Szkoły Prywatne Sp. z o.o. w Szczecinie,
  • Stella Korzeniewicz, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie,
  • Julia Kluczyńska, Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Widuchowej,
  • Marcel Gaczkowski, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie,
  • Marianna Bródka, Szkoła :Podstawowa w Człopie,
  • Adrianna Idziak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie,
  • Oliwia Gryga, Szkoła Podstawowa w Dargini,
  • Julia Kędzierska, Szkoła Podstawowa w Resku,
  • Nataniel Kranc, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim,
  • Franciszek Kołodziejski, Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Szczecinie,
  • Julia Zdzienicka, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie,
  • Aleksander Złotucha, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Szczecinie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bardzo dziękujemy również wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie oraz liczny udział w konkursie.

 

 

Fot. Daniel Wróbel, Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Data publikacji 23 kwietnia 2021