Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Prezentacja „Tajemnice codzienności pionierów Ziemi Szczecińskiej w świetle pozaaktowych materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Szczecinie

 

Prezentacja „Tajemnice codzienności pionierów Ziemi Szczecińskiej w świetle pozaaktowych materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Szczecinie” oraz pokaz filmu „Szczecin. Pierwsze dni”

 

Motywem przewodnim spotkania w Archiwum Państwowym w Szczecinie w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa będą tajemnice codzienności pionierów Ziemi Szczecińskiej. Zostanie podjęta próba przedstawienia zapisu życia w pierwszych powojennych latach w Szczecinie, utrwalonego w pozaaktowych materiałach archiwalnych z zasobu szczecińskiego archiwum. Poza archiwalną dokumentacją aktową, obraz ten można odnaleźć na fotografiach, afiszach, drukach ulotnych, nagraniach, filmach oraz we wspomnieniach i relacjach. Spotkanie zakończy pokaz filmu dokumentalnego „Szczecin. Pierwsze dni”.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o wcześniejsze, telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu, tel. 91‐433‐50‐02 (sekretariat APS)

 

Archiwum Państwowe w Szczecinie

ul. św. Wojciecha 13

17 września, godz. 14.00

Data publikacji 5 września 2012

Data wydarzenia 2012-09-17