Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Materiały archiwalne on-line

Skany materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Szczecinie

czytaj więcej

100-lecie powołania państwowej sieci archiwalnej

100-lecie powołania państwow

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Międzynarodowy Dzień Archiwów 2019

W tym roku świętowaliśmy wspólnie z Akademią Sztuki w Szczecinie i Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.

Były wykłady o Zakładach Przemysłu Odzieżowego „Odra” (Beata Weinar), „Danie” (Joanna Glatz, dr Janina Kosman). Do tematyki dziejów mody wprowadził słuchaczy dyrektor AP w Szczecinie dr hab. Krzysztof Kowalczyk. Mówiliśmy o Archiwach Rodzinnych Niepodległej i prezentowaliśmy nową odsłonę serwisu Szukaj w Archiwach. Były warsztaty dla dzieci, których tematem przewodnim był historia ubioru oraz dwie wystawy: projektów studentów Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie oraz oryginalnych, już kolekcjonerskich modeli szytych w „Danie”. Były też dżinsy „Odry” model z 1984 r.

Ten dzień nie udałby się bez Dyrektora AP w Szczecinie dr hab. Krzysztofa Kowalczyka, a także bez zaangażowania i wsparcia moich Koleżanek i Kolegów, szczecińskich Archiwistek i Archiwistów. Niektóre z Was były żywiołem nie do opanowania, można było tylko podążać za Wami i wcielać w życie Wasze pomysły.

Dziękuję: Iwonie Radziejewskiej, Karinie Wołoszańskiej, Annie Kandybowicz, Janinie Kosman, Joannie Glatz, Pawłowi Gutowi, Dariuszowi Witulskiemu, Aleksandrze Nadolskiej, Edycie Szarwas, Karolinie Borowskiej, Beacie Weinar, Marcie Saran, Maciejowi Bartoszkowi, Andrzejowi Jabłońskiemu, Agnieszce Mazurkiewicz, Annie Cichy, Bartoszowi Sitarzowi, Kamilowi Białemu, Marcinowi Rzuczkowskiemu, Beacie Wilanowskiej, Joannie Wilanowskiej-Ośce, Grażynie Lupie, Markowi Lupie.

Dziękuję wszystkim razem i każdemu z Was z osobna,

Iga

 

   

Fot. Dariusz Witulski, Marek Lupa

Data publikacji 17 czerwca 2019