Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” – przedłużenie terminu nadsyłania prac.

Do 4 maja br. można nadsyłać prace w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Zachęcamy uczniów klas VI szkół podstawowych do przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”.


O przedłużeniu terminu nadsyłania prac zadecydowali organizatorzy konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe. Zgodnie z nowym harmonogramem:

1)  termin przyjmowania prac konkursowych został wydłużony do 4 maja br.; prace złożone po tym terminie nie będą brane pod uwagę;

2)  listy finalistów zostaną ogłoszone przez komisje wojewódzkie na stronach kuratoriów i Archiwów Państwowych najpóźniej do 31 maja br.;

3)  do 30 czerwca br. kapituła konkursu ogłosi na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Archiwów Państwowych listę laureatów
i osób wyróżnionych w konkursie.

Nie zmieniają się pozostałe warunki konkursu. O terminie i miejscu gali finałowej uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie.

Przypominamy, że konkurs odbywa się za pośrednictwem aplikacji internetowej do tworzenia drzewa genealogicznego „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”  przygotowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Archiwami Państwowymi.

Uczestnicy konkursu mogą liczyć na pomoc merytoryczną i organizacyjną pracowników kuratoriów oświaty i sieci Archiwów Państwowych w całej Polsce oraz wsparcie techniczne pracownika Ośrodka Rozwoju Edukacji w korzystaniu z aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”. Wszelkie pytania i problemy techniczne można zgłaszać za pośrednictwem dostępnego w aplikacji formularza kontaktowego. 


Załączniki:

Bez korzeni nie zakwitniesz konkurs regulamin jednolity.

Zmiana regulaminu Konkursu Bez korzeni nie zakwitniesz z dnia 25 stycznia 2022r.

 

Data publikacji 25 marca 2022