Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Komunikat dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie z dnia 8 maja 2020 r.

Szanowni Państwo!

 

W związku z wdrożeniem II etapu znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu epidemii, zapowiedzianymi w dniu 28 kwietnia przez Prezesa Rady Ministrów, a także komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i rekomendacjami Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, Archiwum Państwowe w Szczecinie rozpoczęło przygotowania do stopniowego odstępowania od wprowadzonych ograniczeń w swojej działalności. Jednym z nich jest bezpośrednie udostępnianie materiałów archiwalnych w pracowniach.

Obecnie podejmujemy wszelkie działania, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno korzystających, jak i obsługujących ich pracowników, co zostanie potwierdzone w momencie uzyskania pozytywnej rekomendacji właściwego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
O nowych zasadach udostępniania archiwaliów będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Zachęcam wszystkich użytkowników Archiwum i wszystkie osoby zainteresowane do kontaktu w pierwszej kolejności z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

Przypominamy, że część materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Szczecinie jest dostępna online w serwisie www.szukajwarchiwach.gov.pl.

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie przejmujemy materiałów archiwalnych do odwołania.

 

 

 

Dr hab. Krzysztof Kowalczyk

Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie

Data publikacji 8 maja 2020